BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

11.06.2024
240
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Giresun Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının ikinci birleşimini gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Fuat Köse başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı, bazı maddeler için ise ilgili komisyonların ek süre talebi kabul edildi.

Belediye Başkanı Fuat Köse oturumun başlangıcında yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin halkına yönelik yürüttüğü insanlık dışı saldırıları kınadığını bildirdi.

Başkan Köse, geçtiğimiz hafta Türkiye Belediyeler Birliği genel kuruluna katıldığını ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun birliğin yeni başkanı olduğunu belirterek, İmamoğlu’nu tebrik etti.

Köse, Türkiye Tarihi Kentler Birliği toplantısına da iştirak ettiğini ve burada da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkan seçildiğini belirterek, Yavaş’a da tebriklerini iletti.

Toplantıda, Giresun Belediyesi’nin Ülper Köyünde bulunan 13006 m2 ve 18527 m2 iki parseline belediyenin beton santrali, konkasör tesisi ve asfalt plenti kurulması için parsel mülkiyetlerinin 25 yıllığına Giresun Belediyesi iştiraki olan Gir-Bel Şirketine tahsis edilmesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Bir sonraki oturumun ise 3 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00’da yapılması kararlaştırılarak oturum sonlandırıldı.