BELEDİYE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

07.06.2024
141
BELEDİYE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Giresun Belediyesi, şehrin genel sağlığını korumak amacıyla sivrisinek ve diğer haşere türlerine karşı ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, sıcak havanın artmasıyla birlikte çoğalan sivrisinek ve haşerelerin bulaştırdığı hastalıkların önüne geçmek için şehrin farklı bölgelerinde sinek popülasyonunu kontrol altına almak için ilaçlama çalışmaları yoğun şekilde sürdürülüyor.

Mahallelerde yürütülen çalışmalar kapsamında tüm caddeler, sokaklar, ana arterler, ara yollar, dere yatakları ve su birikintisi gibi alanlar ilaçlanıp sinek, sivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele ediliyor. İlaçlama çalışmalarına daha önce haşerelerin üreyebileceği bölgelerde başlayan ekipler larva döneminde de yoğun bir çalışma yürütmüştü.

Yapılan çalışmaların halk sağlığına yönelik olduğunu ifade eden Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların yaz mevsimini daha rahat ve huzurlu bir ortamda geçirebilmeleri için ilaçlama çalışmalarına ağırlık verildiğini bildirdi.