KAPSAMLI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

16.04.2024
2.873
KAPSAMLI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Giresun Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, şehrin çeşitli bölgelerinde artan haşere popülasyonuna karşı kapsamlı bir ilaçlama çalışması başlatıldı.

Yaz mevsimine geçiş sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle sivrisinek, hamam böceği ve karasinek gibi haşere türlerine karşı halk sağlığını korumak adına harekete geçildi.

İlaçlama çalışmaları, özellikle dere yatakları, su birikintileri, kanalizasyon çıkışları ve çöp konteynerleri gibi haşere üreme alanlarına odaklanacak.

Halkın sağlığını korumak ve şehrin yaşanabilirliğini artırmak adına yapılan ilaçlama çalışmaları, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, çalışmaların düzenli olarak devam edeceği bildirildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: “Şehrimizin her köşesinde halkımızın sağlığını tehdit eden haşerelerle mücadele etmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamlı ilaçlama çalışmasıyla, haşere popülasyonunu kontrol altına almayı ve halkımızın daha sağlıklı bir ortamda yaşamasını sağlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın da haşere kontrolü konusunda daha bilinçli olması gerekmektedir. Sivrisinek yumurtalarının yumurtadan çıkması için suya ihtiyacı var. Dişiler için saksı diplerinde biriken azıcık su bile larvalarını bırakmaları için yeterli olabiliyor. Bu nedenle, bahçenizde, balkonunuzda dükkanınızın önünde su birikintisi olmadığından emin olun.“ denildi.