444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

ZEYTİNLİK SEMTİ ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMASI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

ZEYTİNLİK SEMTİ ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMASI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Zeytinlik Semti Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım projesi kapsamında, kentsel sit alanı içindeki Dik Sokak’ta yapımı devam eden çalışmaların ikinci aşaması olarak yapılması planlanan alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili belediye başkanlık makamında istişare toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Vali Yardımcısı Metin Maytalman öncülüğünde yapılan toplantıya ilgili kurum müdürleri ve teknik heyet katıldı. Toplantıda Zeytinlik Semtinde devam eden restorasyon çalışmalarının yanı sıra biran önce yolların da yenilenip ve ardından o bölgeye uygun bir üstyapı çalışmasının gerçekleştirilmesi görüşüldü.

Zeytinlik Semti Dik Sokak’tan başlayacak olan geniş kapsamlı yenileme çalışmaları ile bölgenin tüm ana yol ve ara yollarının önce altyapıları yapılıp, daha sonra üst yapı ve çevre düzenlemeleri yapılarak, Zeytinlik Semtinin eski tarihi dokusuna kavuşmasının hedeflendiği kaydedildi.

Altyapı çalışmaları kapsamında Valilik, Belediye, Aksa Elektrik, Aksa Doğalgaz ve Telekom iş birliği içerisinde geniş kapsamlı ortak bir çalışma yürütülecek. İlk etapta ana yollar ve ardından ara yolların kazılarak doğalgaz boru hattı, elektrik, haberleşme kabloları ile içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yapılacak. Tamamlanan alt yapının ardından belediye ekipleri tarafından üst yapı çalışmalarına başlanacak. Çalışma kapsamında yollar doğal taşlar ile döşenip, peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Tarihi dokunun yaşatılmasına ve kent turizminin geliştirilmesine özen gösterilecek. Çeşitli çevre düzenleme ve iyileştirme çalışmalarının da yapılması ile Zeytinlik Semti yeni yüzüne kavuşmuş olacak.

 

031017-ZEYTİNLİK SEMTİ ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI HAKKINDA TOPLANTI (12) 031017-ZEYTİNLİK SEMTİ ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI HAKKINDA TOPLANTI (18) 031017-ZEYTİNLİK SEMTİ ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI HAKKINDA TOPLANTI (24)

04 Ekim 2017
749 kez görüntülendi