444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

YENİLENEN MERDİVENLER HİZMETE AÇILIYOR

YENİLENEN MERDİVENLER HİZMETE AÇILIYOR

Giresun Belediyesi tarafından kent genelinde üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan eski ve kullanım ömrünü tamamlamış olan merdivenler tespit edilip, yenileme çalışmaları yapılıyor. Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında şehrin birçok farklı bölgesindeki mevcut merdivenler yenilenirken, merdiven bulunmayan ve merdiven ihtiyacı olan bölgeler belirlenip programa alınıyor.

Acil Ekip tarafından son olarak Kale Mahallesi Pastırmacı Sokak üzerinde bulunan mevcut merdivende geçtiğimiz haftalarda başlatılan yenileme çalışmaları tamamlandı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer şunları söyledi; “Çalışmalarımız kent genelinde devam ediyor. Mahallelerimizden gelen talepler doğrultusunda öncelik sırasına göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenli bir ortamda yaşayabilmeleri için var gücümüzle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçtiğimiz hafta Pastırmacı Sokak üzerinde bulunan ve oldukça kullanışsız hale gelen mevcut merdivenin yenilenmesi için çalışmalar başlattık. Bu kapsamda merdiven basamaklarının kırılan ve bozulan bölümleri tamir edildi. Basamak üzerlerine kilit parke taşları döşendi. Oldukça dik ve dar olan merdivenin yaşlılarımız ve kış aylarında tüm vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabilmesi için de demir korkuluk yapıldı. Tamamlanan çalışmaların ardından merdiven yenilenen yüzü ile vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.”

Yetkililer Gemilerçekeği Mahallesi Çerkez Plajının olduğu bölgede bulunan bir merdiveninde korkuluğunun olmaması ve tehlike arz etmesinden dolayı da burada ferforje demir korkuluk çalışması yapıldığı kaydedildi.

 

1 2 3 4 5

05 Temmuz 2018
539 kez görüntülendi