444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

MERDİVENLERDE YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

MERDİVENLERDE YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Giresun Belediyesi çalışmalarını belirli program dahilinde şehrin dört bir noktasında sürdürüyor.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından şehir merkezi ve diğer mahallelerde bulunan eskimiş ve kullanışsız merdivenler yeni baştan onarılarak, daha düzenli bir hale getiriliyor. Şehrimizin engebeli bir yapıya sahip olmasından dolayı merdivenler ulaşımda vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor.

Şehrin farklı bölgelerinde önemli çalışmalar yürüten Acil Ekip yetkililer son yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; “Hacı Hüseyin Mahallesi Esen Sokak üzerinde bulunan ve Yeniyol bölgesine bağlanan mevcut merdivenin onarım çalışmalarına başladık. Oldukça eski ve yıpranmış olan merdiveni kısa sürede yenileyip vatandaşlarımızın yeniden hizmetine açmayı planlıyoruz. Eski görünümünden eser kalmayacak şekilde, merdiven yenilenen yüzü ile hizmet verecek. Çalışmalar kapsamında ilk olarak merdiven basamaklarının kırık betonlarının tamiratları yapıldı. Ardından dekoratif karo taşlar ile kaplama işlemine başlanıldı. Kaplama işleminin de tamamlanmasının ardından merdiven kenarlarında bulunan duvarların boya çalışmalarının yapılması ve yeni ferforje demir korkuluklarının takılması ile birlikte çalışmalar son bulacak.”

Yapılan çalışmalardan memnun kaldıklarını belirten bölge sakinleri Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya ve çalışmalarda emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerini ifade ettiler.

1 2 3 4 5

13 Nisan 2018
699 kez görüntülendi