444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

MERDİVENLER YENİLENİYOR

MERDİVENLER YENİLENİYOR

Giresun Belediyesi üst yapı çalışmalarına şehrin farklı mahalle, cadde ve sokaklarında devam ediyor.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından Gemilerçekeği Mahallesi Öztürk Sokak’ta geçtiğimiz haftalarda başlatılan merdiven yenileme çalışmaları tamamlandı.

Ulaş ve Öztürk Sokaklar ile Kazım Karabekir Caddesi’ni birbirine bağlayan ve bölge sakinlerinin ulaşımını kolaylaştıracak merdivenin mevcut basamaklarının zamanla bozulması ve kullanışsız bir hal alması nedeniyle yenileme çalışmaları başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında mevcut merdiven basamakları üzerinde bulunan karo taşlar söküldü. Merdivenin olduğu alandan geçen kanalizasyon hatları yenilendi. Zemin düzenlemesinin ardından yeni karo taşları döşendi. Merdivenin üst kısmında bulunan boş alan değerlendirilerek yeşil alan çalışması yapıldı. Karlı havalarda oluşabilecek olumsuzlukların ve yaşlı vatandaşlarımızın daha rahat kullanabilmeleri için merdiven kenarları ve orta bölüme demir korkuluk ve merdiven girişine ferforje kapı yapıldı. Işıklanma çalışmalarının tamamlanması ile 24 saat yayalar için rahat bir ulaşım hattı sağlanmış olacak.

Bölge sakinleri yapılan çalışmalardan memnun kaldıklarını belirterek şunları söyledi; “Sokağımızda bulunan merdiveni bizler sıklıkla kullanıyoruz. Önceki yıllarda yapılan merdiven artık bozulmaya başlamıştı. Belediye ekipleri gelerek çeşitli incelemelerin ardından yenileme çalışmalarına başladılar. Yaklaşık bir ay süren çalışmaların ardından merdivenimiz yeni görünümüne kavuştu. Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya ve çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarına teşekkür ederiz.”

 

1 2 3 4 5 6 7 8

 

08 Ocak 2018
454 kez görüntülendi