Bizi Arayın 444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

KARAGÖL DAĞLARI VE YAYLALARI

KARAGÖL DAĞLARI VE YAYLALARI

Giresun’un en yüksek noktası olan Karagöl Dağı 3107 metrelik yüksekliği ile doğa yürüyüşçülerinin en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Tepenin hemen altında bir buzul gölü olan Aygır Gölü, doğu tarafında Karagöl yakınlarında bulunan Bağırsak Gölü ve doğu yamacında Sağrak Gölü adeta bir doğa harikasıdır. Trekking sporuna çok elverişli olan Karagöl Dağlarında yaz aylarında rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri yapılabilir.

KARAGOL MOUNTAIN AND PLATEAU

Karagöl Mountain, which is the highest point of Giresun, is one of the most preferred regions for hikers with its 3107 meters height. Aygır Lake, which is a glacial lake just below the hill, Lake Bağırsak which is on the east side near Karagöl and Sağrak Lake on the eastern slope of Karagöl are wonders of nature. Guided walks can be done in Karagöl Mountains, where is very convenient for trekking.

KARAGÖL BERG UND HOCHEBENE

Der Berg Karagöl, der höchste Punkt von Giresun, ist mit einer Höhe von 3107 Metern eine der beliebtesten Regionen für Naturwanderer. Der Aygır-See, ein Gletschersee direkt unterhalb des Hügels, der Bağşak-See in der Nähe von Karagöl an der Ostseite und der Sağrak-See am Osthang sind fast ein Wunder der Natur. In den Karagöl-Bergen, die sich hervorragend zum Wandern eignen, können im Sommer geführte Wanderungen unternommen werden.

Fotoğrafları:

karagol-001

karagol-002

karagol-003

karagol-004

karagol-005

29 Ağustos 2019
1.322 kez görüntülendi