444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

HUKUK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

HUKUK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

hukuk-işleri-2018

HUKUK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuk BEYAZYÜZ

Müdürün Kısa Özgeçmişi:

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimi Espiye’de tamamladı. Yüksek öğretimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Avukatlık stajını Ankara Barosunda tamamlayarak avukatlık ruhsatı aldı. Bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra 2009 yılında Giresun Belediyesinde göreve başladı.Evli ve bir çocuk babasıdır.


Müdürlüğün Görev Alanları:

1-) Hukuk İşleri Müdürlüğü,Giresun Belediyesi Kamu Tüzel Kişiliğinin tüm hukuksal sorunlarına; yürürlükteki Anayasa,Yasalar,Tüzükler ile Yönetmeliklere göre Belediye Başkanınca verilen vekaletnamedeki şuurlar içinde aşağıda açıklandığı şekilde çözümler getirmekle görevlidir.

2-) Belediye Başkan adına tüm yargı mercilerinde,Hakemler,İcra Daireleri ve Noterlerde Müdürlük Avukatları vasıtasıyla Belediye Tüzel Kişiliğini temsil eder,icara işlemlerini yürütür,dava açar,davalarda gerekli savunmalarda bulunur ve davaları sonuçlandırır.

3-)Tüm Yargı Mercileri, Hakemler, icra Daireleri ile Noterlerden yapılacak tebliğleri Belediye Başkanlığı adına alarak ilgili mercilere iletir. İlgili mercilerin verecekleri bilgi üzerine gereklerini yerine getirir.

4-) Başkanlık kat’ı veya Belediyeye bağlı Müdürlüklerinin çözemedikleri, tereddüde düştükleri hukuksal konular hakkında görüş belirtir.


Telefon:444 44 28

Dahili Telefon:109

Adres:Hacımiktat Mah. Alpaslan Cad. No:1 GİRESUN

15 Mayıs 2018
1.395 kez görüntülendi