444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

EV VE SÜS HAYVANI SATICI VE ÜRETİCİLERİNE EĞİTİM

EV VE SÜS HAYVANI SATICI VE ÜRETİCİLERİNE EĞİTİM

Giresun Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Ev ve Süs Hayvanı Satışı ve Üretimi yapan ve yeni işleri açacak olanlara yönelik eğitim programı düzenlendi.

Petshop sahiplerine ve yeni işyeri açacaklara yönelik düzenlenen eğitim; 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanununun uygulama yönetmenliğine göre, ev ve süs hayvanları satan işletmelere yönelik belediyeler tarafından eğitim düzenlenmesi ve bu eğitim sonunda katılımcılara eğitim sertifikası verilmesi yükümlülüğünden dolayı Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 2 gün sürecek bir eğitim programı hazırlandı.

Belediye Nikah Salonun’nda yapılan ve 2gün sürecek olan eğitime 29 kişi katıldı. Belediye Veteriner İşleri Müdürü Gürcan Oksal, Veteriner Hekim Mustafa Karaçay, Metehan Karakılıç ve doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli Fatma Türk tarafından verilen eğitim programının açılışına Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt’ta katılıp, eğitim alanlara başarılar diledi.

Eğitim programı kapsamında katılımcılara 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu, Cites, Avrupa Sözleşmesi, hayvan besleme, hayvan ekolojisi, ev ve süs hayvanları üretim satış eğitim yönetmenliği, açılacak işyerinde hayvanların koşul ve barınma özellikleri ve üretim gibi konu başlıklarının detayları anlatılıyor. Ayrıca eğitimin programından tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları da verilecek.

120218-VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EVCİL HAYVAN SATICILARINA SEMİNER (1) 120218-VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EVCİL HAYVAN SATICILARINA SEMİNER (4) 120218-VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EVCİL HAYVAN SATICILARINA SEMİNER (9) 120218-VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EVCİL HAYVAN SATICILARINA SEMİNER (13) 120218-VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EVCİL HAYVAN SATICILARINA SEMİNER (30)

12 Şubat 2018
840 kez görüntülendi