444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR YAPILIYOR

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR YAPILIYOR

Giresun Belediyesi şehir genelinde devam eden doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan yollarda onarım ve yeniden düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında doğalgaz hattı geçirilen yollar yeniden yapılıyor. Belediye Başkanı Kerim Aksu, doğalgaz hattı çalışmalarının belediyeye önemli bir yük getirdiğini belirterek; “şehrin tamamının doğalgazdan yararlanmasını arzu ediyoruz. Bir bölgede sadece anayollar kazılmıyor. Yan ve bağlantı hatları ile neredeyse tüm yollar kazılıyor. Tamirat ve onarım yeterli olmadığı için yolun tamamını yapmak zorunda kalıyoruz. Doğalgaz firmalarından yaptığımız tahsilat yaklaşık 2 milyon lira belediye olarak bizim harcadığımız 60 milyon lira. Yaptığımız yol doğalgazdan dolayı tekrar bozuluyor, biz yeniden yapıyoruz. Doğalgaz kazıları sırasında zaman zaman su hatlarımıza zarar veriliyor.  Hizmetin gelmesi için bu olumsuzlukları yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını ve ekiplerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Çabalarımız, hedefimiz daha güzel ve yaşam kalitesi yüksek bir kentte yaşamak.”

Belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında; Hacı Miktat Mahallesi Saadet Sokak ve Kale Mahallesi Eşref Dizdar Sokak’ta parke yenileme, Çınarlar Mahallesi Sokakbaşı Caddesi ve Teyyaredüzü Mahallesi 148 Nolu Sokak’ta doğalgaz sonrası asfalt yol çalışmaları yapılıyor.

181017-ÇINARLAR MAH. SOKAKBAŞI ASFALT ÇALIŞMASI (14) 191017-TEYYAREDÜZÜ MAH. 148 NOLU SOK. ASFALT ÇALIŞMASI (1) 191017-TEYYAREDÜZÜ MAH. 148 NOLU SOK. ASFALT ÇALIŞMASI (5) BLD_1034 IMG_6854 IMG_6860

20 Ekim 2017
1.040 kez görüntülendi