444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

Yeniyol Projesi

Yeniyol Projesi

Giresun Belediyesi tarafından tamamlanan Yeniyol Projesi’nde peyzaj düzlemesi başladı. Sagae Caddesi ile başlayan proje kapsamında, elektrik hatları yeraltına alındı. Su Kanal, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra yolun kotu düşürülerek asfalt dökümü tamamlandı. Kaldırım çalışmalarının tamamlanması ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj çalışmalarına başladı. Yetkililer, Yeniyol Projesi için 250 adet ağaç ve 1500 adet çiçek dikimi yapılacağını, ayrıca refüjlerin rulo çimle kaplanacağını ifade ettiler.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yeniyol Projesi’nin ilk aşamasının bayramdan önce tamamlanacağını belirterek; “ Bu yıl görev süremizin en fazla asfalt yol yapımını gerçekleştiriyoruz. Sagae Caddesi’nden başlayan Yeni Yol Projesi , Sütlaş Köprüsü ve Yeniyol Mevkiinde tamamlanmıştır. Artık peyzaj çalışmaları ile makyaj yapımına başlanmıştır. Projenin devamı olan Orhan Yılmaz Caddesi’nin asfaltlanmasına başlandı. İnönü Caddesi’nde elektrik hatlarının yeraltına alınma çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma tamamlandıktan sonra İnönü Caddesi asfaltlanacak ve Vilayet Binası önünden Sahil yoluna bağlanacak. Ekiplerimiz daha önce Tayyaredüzü Mahallesi’nde asfalt yol yaptılar. Kayadibi Mahallesi’nde yol yapımı gerçekleştirdik. Şu anda Fatih Caddesi altyapı çalışmaları sürüyor. Bu yıl asfalt yol yapım yılı olacak. Hedefimiz bozuk yol bırakmamak” şeklinde bilgi verdi.

Giresun Belediyesi 2015 yılında 25 bin ton sıcak asfalt dökümü yapmayı planlıyor. Yetkililer, bu miktarın aşılabileceğini, havaların elverişli hale gelmesi ile çalışmaların hız kazandığını kaydettiler.

 

13 Aralık 2015
10.226 kez görüntülendi