444 4 028

Sosyal Medyada Biz}

AKSU, GEDİKKAYA PROJESİNİ İNCELEDİ

AKSU, GEDİKKAYA PROJESİNİ İNCELEDİ

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan ve Ocak 2017 tarihinde çalışmaları başlatılan Gedikkaya Çevre Düzenleme ve Turizme Kazandırma Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Aksu, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak’tan bilgi aldı.

Proje kapsamında bölgeye yaklaşık 600 metre civarında bir yol açılıyor. Şuanda devam eden yol açma çalışmasının tamamlanmasının ardından, yolun gerekli alt yapıları yapılacak ve ardından üst yapı çalışmasına geçilecek. Araç trafiğine kapalı olacak olan yol, yaya trafiği için düzenlenecek. Elektrikli araçlarla ulaşım sağlanacak.  Seyir terasları, yürüyüş yolları, oturma bankları ile tepe üzerine iki tane kafeterya yapılacak. Yapılacak olan bu yapıtların mevcut yapıya uygun olması için büyük önem gösterilecek.

Devam eden bu çalışmaların yanı sıra Gedikkaya’dan yapılması planlanan yamaç paraşütü istasyonu içinde gerekli tüm alt yapı çalışmaları hazırlanıyor. Gedikkaya Projesi tamamlandığında paraşüt severler buradan da uçuş yapma imkanı bulabilecekler. Bir diğer çalışma olarak ta Giresun’un yıllardır istediği ve bir türlü gerçekleşemeyen teleferik projesi içinde ön hazırlık çalışmaları yapılıyor.

 

1 2 3 5

11 Nisan 2017
1.223 kez görüntülendi